ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11198633
*
nr 1119 8633
Spegel
Rund, Nutida, diameter: 103
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 18:22:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 12:30:29
1
700 kr
17/7 14:28:57
2
600 kr
17/7 14:28:57
1
700 kr (Budbetjänt)
17/7 14:30:57
2
Vinnande bud
17/7 14:59:56
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rund spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1119 8633
Spegel
Rund, Nutida, diameter: 103
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 12:30:29 | 1 | 700 kr |
17/7 14:28:57 | 2 | 600 kr |
17/7 14:28:57 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
17/7 14:30:57 | 2 | Vinnande bud |
17/7 14:59:56 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rund spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27